TEGUS SÜGIS

2018-10-17T11:45:30+03:00

Külmad sügistuuled on lõõtsuma hakanud ja esimene hallgi kooliteel ära krabistatud.

Lühikese aga tegusa õppeveerandi jooksul on juhtunud nii mõndagi põnevat. Alustasime kooliaastat pisut teistmoodi nutiaktusega. Septembris panime paika ka selleaastased huviringid ning tegime sellest tutvustava videoklipi.

Eriline on meil sellel aastal ka see, et kehalise tunnid kestavad lausa 60 minutit, sest oleme ju Liikuma Kutsuv Kool. Ka sügisene spordipäev toimus hoopis maastikumänguna. Ja et kehalise- ning õuevahetundide kõrval oleks liikuvad ka tunnid, käivad õpetajad usinalt liikumistarkust taga nõudmas. Veerandi lõpus on aga tulemas õpilaste mängujuhtide laager, et nad saaks uuel veerandil koolikaaslastele uusi huvitavaid liikumismänge edasi õpetada.

Septembrikuu lõpetasime juba traditsiooniks saanud mihklipäeva laadaga, kus sai osta-müüa-vahetada, aga ka maiustada hea-paremaga ning loomulikult katsuda oma head õnne õnneloosis.

Teistmoodi õppimisüritusi on ka olnud. Lasteaed kutsus külla piirkonna teised lasteaiad ja lapsed said üheskoos lustida, trennida, õppida ohutusteemadel ja väikese teatrietendusegi vaadata. Preemiaks tubli tegutsemise eest anti aga igaühele lausa ehtne medal!

Koolilapsed käisid õppereisil Ülenurme põllumajandusmuuseumis, et uurida leivategemise töid. Sellest aga ei pea pikalt rääkima, sest üks animaringis tehtud video ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Aga salaja ootavad lapsed vist juba jõule ja päkapikke, sest miks muidu valiti taustaks üks armas näärilaul….

Ülenurmes õppimas