Pisisaare Algkool osaleb programmis “Liikuma kutsuv kool”

2018-03-10T21:35:59+00:00

Käesoleval aastal kolmekordistub koolide arv, kes teevad Tartu ülikooli liikumislaboriga programmis „Liikuma kutsuv kool” koostööd õpilaste liikumisaktiivsuse suurendamiseks ning istuva aja vähendamiseks. Programmis osalevate koolide arv tõuseb kolmeteistkümnelt neljakümnele.

„Eesti lapsed liiguvad väga vähe. Alla veerandi Eesti lastest täidab Maailma Terviseorganisatsiooni soovitatud lapse tervislikuks arenguks vajaliku normi − iga päev aktiivset liikumist vähemasti ühe tunni vältel. Tähele maksab panna, et liikumisaktiivsus toetab lisaks füüsilisele tervisele ka õpivõimet. Liikumislabor on alates 2016. aastast koostöös erinevate Eesti koolidega testinud lahendusi, mis võimaldaksid põimida liikumist soosivaid tegevusi nii vahetundidesse, ainetundidesse kui ka toetada aktiivsemat kooliteed,” ütles Tartu ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabori juht Merike Kull.

Liikumislabori laienemise projektijuhi Mihkel Leesi hinnangul on programmis osalevad koolid teinud märkimisväärset tööd koolipäeva liikumissõbralikumaks muutmisel. „Koolid on erinevad, kuid muutused on nähtavad igas koolis − on need siis aastaringsed õuevahetunnid, õpilastest mängujuhid, õpetajate huvitavad meetodid liikumise põimimiseks ainetundidesse, mänguväljakud ja ronimisseinad koridorides või koolipäeva ülesehitus, mis jätab rohkem aega liikumistegevusteks vahetunniks. Loodame, et näeme toredaid koolirõõmu ja liikumist suurendavaid muutusi ka uute koolide puhul.”

Enamik käesoleval aastal liituvatest koolidest avaldasid soovi programmiga ühineda 2017. aasta lõpus konverentsil „Liikuma kutsuv kool”. Programmi toetavad sotsiaalministeerium, haridus- ja teadusministeerium, hasartmängumaksu nõukogu ja Tartu linn.